Jak si vybrat interiérové dveře?


Jaká velikost dveří je nejlepší a na kterou stranu by se měla otevírat. Jak si vybrat rám ke dveřím. Stojí to za to si vyměnit pouze dveřní křídlo a ponechat si starý rám. Jsou to je některé z mnoha pochybností týkajících se výběru a montáže dveří.
Podle stavebního zákona interiérové dveře by měly mít šířku minimálně devadesát centimetrů.


Menší rozměry se vyrábějí především proto, že do poloviny 90. let minulého století standardní byly křídla dveří široké na šedesát, sedmdesát a osmdesát centimetrů. Před instalaci je nutné si přesně naměřit otvory, ve kterých budete montovat rám. Zkontrolujte výšku, šířku a tloušťku stěn, a hlavně nezapomeňte na úhlopříčky otvoru( zda mají stejnou délku ). Odbornicí radí vyměnit rám vždycky, když vyměňujete dveře.

Existuje však i možnost si…

Existuje však i možnost si objednat dveře, které se budou hodit ke starému rámci. Bohužel ne vždy dosáhněte tímto způsobem estetický efekt a také často budete muset za tuto službu zaplatit navíc. Po vestavění rámu do stěny, je on stabilizován dřevěnými klíny.

Gallery

dveře interiérové

Foto: www.dvere-j.cz

dveře interiérové

Foto: www.kuchyne-mahon.cz

Existuje několika způsobů připevnění rámu ke stěně. Montáž lze provést pomocí polyuretanové pěny, je však spolehlivější použit hmoždinky. Pro krytí mezer mezi stěnou a rámem se používá maskovací lišty, instalovány pomocí lepidla. Na konec se plní mezery mezi lištami pomocí silikonu v barvě dveří.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.